Röntgen Cihazlarımız Yüksek Frekans Teknolojisi ile çalışır. Sadece akciğer filmi değil, tüm röntgen çekimleri hatta Lomber, Batin filmleri dahi rahatça çekilebilecek güce sahiptir. Röntgen cihazının motorize statifler dahil toplam ağırlığı sadece 75 kg’dır. Montajı kolay, hafif ve dayanıklıdır.

Motorize ve senkronize Alman malı statifler olmaktadır. Bu sebeple röntgen teknisyeni sadece bir butona basar ve statifler aynı anda yukarı-aşağı motorize olarak hareket eder, hiç güç harcamaya gerek kalmaz.

İhtiyaçlar göz önünde bulundurularak, 60 – 100 – 300 – 500 mA yüksek frekans, Almanya menşeli, motorize ve senkronize hareketli statiflere sahip röntgen cihazıdır. Tarafımızca montajı yapılmakta ve kullanıma hazır olarak teslim edilmektedir (hem tüp, hem de akciğer statifi motorizedir).

Tüp ve kasetin orta noktaları daima birlikte hareket eder, böylece akciğer çekimlerinde pozisyon hatası sıfıra indirgenmiş olur.

AGFA marka CR Sistemleri; özellikle vibrasyon önleyici kit ile üstün teknolojik özellikleri, saatte 60 adete kadar çıkabilen hızlı kaset tarama kapasitesi ile akciğer filmi çekimleriniz için ekonomik çözüm olacaktır.

Röntgen cihazı‘na ait tüm teknik özellikler,

 1. 200 kHz, 4 kW, 100mA Mobil HF X-Ray
 2. Şebekeden temiz güç alır
 3. İhmal edilebilir sızıntı radyasyonu
 4. Taşıması kolaydır (<85 kg)
 5. ± 90 ° kolimatör dönüşü
 6. Tüp kafasının dönüşü
 7. NICU, YBÜ, Travma ve Orto için uygundur.
 8. Cihaz tüpü en yukarıya çıkarıldığında 2050 mm yükseklik
 9. Yana doğru +/-90º (toplam 180 º), öne doğru 90 º dönebilir tüp.
 10. 4 noktadan bağlantılı ve hareketli kol sistemi
 11. 200 kHz Yüksek Frekans – Monoblok
 12. Mobil Taşıma Aparatı ile toplam 82 kg (+/-4 kg) , taşıma aparatı söküldüğünde 25 kg (+/- 2kg)