Odyometre Cihazı

Odyometre Cihazı, Rezonans r37a odyometre bir kliniğin ihtiyaç duyduğu tüm odyometrik muayeneleri gerçekleştirmek için Odyometri Cihazı tasarlanmış gelişmiş iki kanallı bir klinik odyometredir. Testlerin sonuçları odyometre cihazındaki renkli HD ekran tarafından takip edilebilir ve doğrudan yazıcıya basılabilir veya odyometre cihazına bağlı USB bellek çubuğuna pdf olarak kaydedilebilir. Buna ek olarak cihazda kurulu SD kart hafızasına kurulu Türkçe konuşma listesi ile konuşma odyometri testi en sağlıklı ve standartlara uygun olarak gerçekleştirilebilir. Buna ek olarak r27a otomatik test yöntemi ile daha hızlı test sağlar.

Odyometre Cihazı

Odyometri Cihazı, Amplivox model 260 odyometre hava yolu kemik yolu serbest alan ve konuşma odyometri testlerinin yanı sıra bazı ayırıcı tanı testlerini gerçekleştirmek için tasarlanmış bir teşhis odyometresidir.

Odyometri Cihazı

Testlerin sonuçları doğrudan odyometreye bağlanabilen Amplivox yazıcıdan çıkarılabilir. Buna ek olarak Amplivox 260 odyometre çıktıyı kaydetmek veya almak için testlerinizi doğrudan bilgisayara aktarmak için ücretsiz Amplivox Audiview yazılımı ile birlikte gelir. En sık görülen kulak testidir.

Taşınabilir odyometre

Her iki kulağın farklı frekanslarda (ince ve kalın sesler) duyabileceği minimum ses yoğunluğunu (işitme eşiği) belirler.Anamnez kişiden alınır ve kişiye test söylenir. Saf ses eşiği odyometri testine başlamadan.

Klinik odyometre cihazı

Önce kişiye farklı sinyal tonları duyması ve onları duyduğunda elindeki sinyal düğmesine basması söylenir. Test açıklandıktan sonra Test başlar. Kişi ses geçirmez bir dolapta oturuyor.

Klinik odyometre

Hastaya bir kulaklık aracılığıyla kulağa ses verilir. İki kulak ayrı ayrı test edilir ve işitme eşikleri belirlenir. Kişi sesi duyduğunda elindeki düğmeye basarak sinyali verir. Böylece duyduğu ses seviyesi belirlenir. Bu ölçümde hava yolu ve kemik yolu işitme seviyesi belirlenir. Hava yolu ölçümleri kulak kepçesinden beyne işitsel yollar hakkında bilgi verir.

Odyometre cihazı çalışma prensibi

Kemik yolu iç kulaktan bilgi verir. Hava ve kemik iletim ölçümlerinde işitme kaybının kaynaklandığı kulağa bakarak hakkında bilgi edinebilirsiniz.Hava yolu eşikleri kulak tıkaçlarının yardımı ile belirlenirken kemik yolu eşikleri mastoid adı verilen çıkıntıya yerleştirilen kemik vibratörünün yardımı ile belirlenir.

Odyometri cihazı zararları

İnsan sesini bir değerlendirme yapmak için bir uyarıcı olarak kullanan teste Konuşma odyometrisi denir. Konuşma odyometrisi yaparken kişiye bir mikrofon verilir ve kişiden okuduğum kelimeleri tekrarlaması istenir.

Odyometri cihazı çalışma prensibi

Test açıklaması yapıldıktan sonra Test başlar. Ayrıca bu test sonuçları işitme cihazı gereksiniminin belirlenmesi ve ne kadar yararlı olabileceği hakkında önemli bilgiler sağlar. Uygulanacak işitme cihazının tipi ve modeli üzerinde değerlendirilecek önemli puanlardır.

Tarama odyometri cihazı

SRT SDS UCL MCL değerleri belirlenir ve sonuçlar kaydedilir ve bilgisayara aktarılır. ARP Plus modeli odyometre kliniğinizin odyolojik testlerini yapmak için tam teşhis test protokolüne sahiptir!Standart hava ve kemik yolu odyometre testlerinin yanı sıra Harp Plus hughson Westlake otomatik odyometri konuşma odyometresi SİSİ DLI ton çürüğü Stenger Master işitme cihazı ve ABLB testlerini gerçekleştirebilir.

Odyometri cihaz markaları

Cihaz ayrıca serbest alan uygulamaları için de kullanılabilir ve NB WN ve sn maskeleme özelliklerine sahiptir.Tüm bu özelliklerin yanı sıra 1.8 kg ağırlığı ve kompakt tasarımı sayesinde Harp Plus kolayca taşınabilir.